A750KK687M0JAAE016
A750KK687M0JAAE016
Part NumberA750KK687M0JAAE016
Detailed Description
A750KK687M0JAAE016 - Product Attributes
TypePolymer
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)16mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current @ Low Frequency205mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency4.1A @ 100kHz
Lead Spacing0.138" (3.50mm)
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)