12LRS333C
12LRS333C
Part Number12LRS333C
Detailed Description
12LRS333C - Product Attributes
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)110mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)