12LRS154C
12LRS154C
Part Number12LRS154C
Detailed Description
12LRS154C - Product Attributes
Material - Core-
Inductance150µH
Tolerance±15%
Current Rating (Amps)1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)