ZTT-7.37MT
ZTT-7.37MT
Part NumberZTT-7.37MT
Datasheet
Package / CaseRadial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Detailed Description
ZTT-7.37MT - Product Attributes
TypeCeramic
Frequency7.37MHz
Frequency Stability±0.3%
Frequency Tolerance±0.5%
FeaturesBuilt in Capacitor
Capacitance30pF
Impedance25 Ohms
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height0.394" (10.00mm)