ZTT-10.00MT
ZTT-10.00MT
Part NumberZTT-10.00MT
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ZTT-10.00MT - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Resonators
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerECS Inc.
SeriesZTT
PackagingBulk
Part StatusActive
TypeCeramic
Frequency10MHz
Frequency Stability±0.3%
Frequency Tolerance±0.5%
FeaturesBuilt in Capacitor
Capacitance30pF
Impedance25 Ohms
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height0.394" (10.00mm)