ZTT-3.58MG
ZTT-3.58MG
Part NumberZTT-3.58MG
Datasheet
Package / CaseRadial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Detailed Description
ZTT-3.58MG - Product Attributes
TypeCeramic
Frequency3.58MHz
Frequency Stability±0.3%
Frequency Tolerance±0.5%
FeaturesBuilt in Capacitor
Capacitance30pF
Impedance30 Ohms
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height0.295" (7.50mm)
ZTT-3.58MG - Related Products
More >>
ZTT-3.58MG ECS Inc., 3.58MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 30pF ±0.3% 30 Ohms -20°C ~ 80°C Through Hole, ZTT View