ZTT-16.00MX
ZTT-16.00MX
Part NumberZTT-16.00MX
Datasheet
Package / CaseRadial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Detailed Description
ZTT-16.00MX - Product Attributes
TypeCeramic
Frequency16MHz
Frequency Stability±0.3%
Frequency Tolerance±0.5%
FeaturesBuilt in Capacitor
Capacitance30pF
Impedance30 Ohms
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height0.394" (10.00mm)