VCMT104T-220MN5
VCMT104T-220MN5
Part NumberVCMT104T-220MN5
Detailed Description
VCMT104T-220MN5 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCMT104T
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)4.6A
Current - Saturation4.6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)68mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)