VCMT136E-330MN5
VCMT136E-330MN5
Part NumberVCMT136E-330MN5
Detailed Description
VCMT136E-330MN5 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCMT136E
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)5.5A
Current - Saturation4.3A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)69mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)