SPD74R-153M
SPD74R-153M
Part NumberSPD74R-153M
Detailed Description
SPD74R-153M - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.4A
Current - Saturation2.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)81mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)