S1812R-684K
S1812R-684K
Part NumberS1812R-684K
Detailed Description
S1812R-684K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)79mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)32Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant2.6MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test790kHz
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)