S1812R-223K
S1812R-223K
Part NumberS1812R-223K
Detailed Description
S1812R-223K - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesS1812R
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)277mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.6Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test2.5MHz
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)