PTA6043-2015DPB103
PTA6043-2015DPB103
Part NumberPTA6043-2015DPB103
Detailed Description
PTA6043-2015DPB103 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance10 kOhms
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop
Fader TypeStandard
Travel Range60mm
Size / DimensionRectangular - 2.953" L x 0.354" W x 0.256" H (75.00mm x 9.00mm x 6.50mm)