PTA3043-2010CIB103
PTA3043-2010CIB103
Part NumberPTA3043-2010CIB103
Detailed Description
PTA3043-2010CIB103 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance10 kOhms
Power (Watts)0.2W, 1/5W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop
Fader TypeStandard
Travel Range30mm
Size / DimensionRectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.256" H (45.00mm x 9.00mm x 6.50mm)