PTA2043-2015CPB103
PTA2043-2015CPB103
Part NumberPTA2043-2015CPB103
Detailed Description
PTA2043-2015CPB103 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance10 kOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop
Fader TypeStandard
Travel Range20mm
Size / DimensionRectangular - 1.378" L x 0.354" W x 0.256" H (35.00mm x 9.00mm x 6.50mm)