PTA4543-2015CPB103
PTA4543-2015CPB103
Part NumberPTA4543-2015CPB103
Detailed Description
PTA4543-2015CPB103 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance10 kOhms
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop
Fader TypeStandard
Travel Range45mm
Size / DimensionRectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.256" H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm)