PT6KV-503A1010
PT6KV-503A1010
Part NumberPT6KV-503A1010
Detailed Description
PT6KV-503A1010 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance50 kOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.248" Dia x 0.157" H (6.30mm x 4.00mm)