PT6KV-503A2020
PT6KV-503A2020
Part NumberPT6KV-503A2020
Detailed Description
PT6KV-503A2020 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance50 kOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.248" Dia x 0.157" H (6.30mm x 4.00mm)