PT6KV-475A3030
PT6KV-475A3030
Part NumberPT6KV-475A3030
Detailed Description
PT6KV-475A3030 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance4.7 MOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±30%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.248" Dia x 0.157" H (6.30mm x 4.00mm)