PT15GV15-104A2020-E-PF-S
PT15GV15-104A2020-E-PF-S
Part NumberPT15GV15-104A2020-E-PF-S
Detailed Description
PT15GV15-104A2020-E-PF-S - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance100 kOhms
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.591" Dia x 0.276" H (15.00mm x 7.00mm)