PT15GV24-474A2020
PT15GV24-474A2020
Part NumberPT15GV24-474A2020
Detailed Description
PT15GV24-474A2020 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance470 kOhms
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.591" Dia x 0.295" H (15.00mm x 7.50mm)