PT15NV15-105A2020
PT15NV15-105A2020
Part NumberPT15NV15-105A2020
Detailed Description
PT15NV15-105A2020 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance1 MOhms
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Number of Turns1
Adjustment TypeTop Adjustment
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.591" Dia x 0.295" H (15.00mm x 7.50mm)