PQ2617BHA-220K
PQ2617BHA-220K
Part NumberPQ2617BHA-220K
Detailed Description
PQ2617BHA-220K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)28A
Current - Saturation14A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.5mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant15MHz
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)