PQ2614BLA-100K
PQ2614BLA-100K
Part Number PQ2614BLA-100K
Description FIXED IND 10UH 30A 1.6MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 10µH Shielded Wirewound Inductor 30A 1.6mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
PQ2614BLA-100K - Product Attributes
Manufacturer Bourns Inc.
Series PQ2614BLA
Material - Core Ferrite
Inductance 10µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 30A
Current - Saturation 16.2A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.6mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 20MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)