NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-4
NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-4
Part NumberNX5032GA-16MHZ-STD-CSK-4
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-4 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX5032GA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-4 - Related Products
More >>
NX5032GA-16MHZ-STD-CSK-4 NDK America, Inc., 16MHz ±20ppm Crystal 8pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead, NX5032GA View