NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1
NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1
Part NumberNX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1
Detailed Description
NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX5032GA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1 - Related Products
More >>
NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1 NDK America, Inc., 12.288MHz ±50ppm Crystal 8pF 120 Ohms 2-SMD, No Lead, NX5032GA View