NX5032GA-20.000000MHZ-LN-CD-1
NX5032GA-20.000000MHZ-LN-CD-1
Part NumberNX5032GA-20.000000MHZ-LN-CD-1
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX5032GA-20.000000MHZ-LN-CD-1 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX5032GA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)