NX5032GA-25MHZ-EXS00A-CG07041
NX5032GA-25MHZ-EXS00A-CG07041
Part NumberNX5032GA-25MHZ-EXS00A-CG07041
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX5032GA-25MHZ-EXS00A-CG07041 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX5032GA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)