NT2016SA-38.4MHZ-END4679A
NT2016SA-38.4MHZ-END4679A
Part NumberNT2016SA-38.4MHZ-END4679A
Manufacturer
Description
Datasheet
Detailed Description
NT2016SA-38.4MHZ-END4679A - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNT2016SA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
Output-
Voltage - Supply-
Frequency Stability-
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-
Current - Supply (Max)-
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)