NT2016SA-32M-END4263A
NT2016SA-32M-END4263A
Part NumberNT2016SA-32M-END4263A
Manufacturer
Description
Datasheet
Detailed Description
NT2016SA-32M-END4263A - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNT2016SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeVCTCXO
Frequency32MHz
Function-
Output-
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±2ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)