NT2016SA-26.000000MHZ-NBG2
NT2016SA-26.000000MHZ-NBG2
Part NumberNT2016SA-26.000000MHZ-NBG2
Manufacturer
Description
Datasheet
Detailed Description
NT2016SA-26.000000MHZ-NBG2 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNT2016SA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±500ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)