NT2016SA-48M-END4910A
NT2016SA-48M-END4910A
Part NumberNT2016SA-48M-END4910A
Detailed Description
NT2016SA-48M-END4910A - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Standard Package2000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNT2016SA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency48MHz
Function-
Output-
Voltage - Supply-
Frequency Stability-
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-
Current - Supply (Max)-
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)