N6L50T0S-503A3030R-E
N6L50T0S-503A3030R-E
Part NumberN6L50T0S-503A3030R-E
Detailed Description
N6L50T0S-503A3030R-E - Product Attributes
SeriesN6
PackagingBulk
Part StatusActive
Resistance50 kOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±30%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Resistive MaterialCarbon
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionRectangular - 0.343" x 0.252" Face x 0.244" H (8.70mm x 6.40mm x 6.20mm)
N6L50T0S-503A3030R-E - Related Products
More >>
N6L50T0S-503A3030R-E Amphenol Piher Sensing Systems, 50 kOhms 0.1W, 1/10W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Carbon 1 Turn Top Adjustment, N6 View