N6L50T0C-203
N6L50T0C-203
Part NumberN6L50T0C-203
Detailed Description
N6L50T0C-203 - Product Attributes
SeriesN6
Packaging-
Part StatusActive
Resistance20 kOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±30%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Resistive MaterialCarbon
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRectangular - 0.343" x 0.252" Face x 0.299" H (8.70mm x 6.40mm x 7.60mm)