L-07C8N2JV6T
L-07C8N2JV6T
Part NumberL-07C8N2JV6T
Detailed Description
L-07C8N2JV6T - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerJohanson Technology Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreCeramic
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4.6GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100MHz
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
L-07C8N2JV6T - Related Products
More >>
L-07C8N2JV6T Johanson Technology Inc., 8.2nH Unshielded Multilayer Inductor 250mA 400mOhm Max 0402 (1005 Metric), View