L-07C10NJV6T
L-07C10NJV6T
Part NumberL-07C10NJV6T
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0402 (1005 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
L-07C10NJV6T - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerJohanson Technology Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance10nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)450mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3.7GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)