L-05B27NJV6T
L-05B27NJV6T
Part NumberL-05B27NJV6T
Detailed Description
L-05B27NJV6T - Product Attributes
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2Ohm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.8GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100MHz
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
L-05B27NJV6T - Related Products
More >>
L-05B27NJV6T Johanson Technology Inc., 27nH Unshielded Multilayer Inductor 200mA 2Ohm Max 0201 (0603 Metric), View