L-07C2N2SV6T
L-07C2N2SV6T
Part NumberL-07C2N2SV6T
Detailed Description
L-07C2N2SV6T - Product Attributes
Material - CoreCeramic
Inductance2.2nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating (Amps)300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant12GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100MHz
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)