L-14C8N2JV4T
L-14C8N2JV4T
Part Number L-14C8N2JV4T
Description FIXED IND 8.2NH 300MA 330 MOHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 8.2nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 330mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
L-14C8N2JV4T - Product Attributes
Datasheet RF Ceramic Chip Inductors
Standard Package 1
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series -
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ceramic
Inductance 8.2nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 3.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100MHz
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)