HCB0750-151L
HCB0750-151L
Part NumberHCB0750-151L
Detailed Description
HCB0750-151L - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerDelta Electronics/Components
SeriesHCB0750
PackagingTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance150nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)48A
Current - Saturation34A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)0.19mOhm
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.283" L x 0.276" W (7.20mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.205" (5.20mm)