HCB0750-151L2
HCB0750-151L2
Part NumberHCB0750-151L2
Detailed Description
HCB0750-151L2 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Components
SeriesHCB0750
PackagingCut Tape (CT)
Material - Core-
Inductance150nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)41A
Current - Saturation34A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)0.32mOhm
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)