HCB0750-121
HCB0750-121
Part NumberHCB0750-121
Detailed Description
HCB0750-121 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerDelta Electronics/Components
SeriesHCB0750
PackagingTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance120nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)37A
Current - Saturation42A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)0.32mOhm
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
HCB0750-121 - Related Products
More >>
HCB0750-121 Delta Electronics/Components, 120nH Unshielded Inductor 37A 0.32mOhm Nonstandard, HCB0750 View