DFSG-30-0002
DFSG-30-0002
Part NumberDFSG-30-0002
Detailed Description
DFSG-30-0002 - Product Attributes
Part StatusActive
Current Rating (Amps)6A
DC Resistance (DCR)60mOhm
Ratings-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.181" L x 1.181" W (30.00mm x 30.00mm)