DFSG-30-0001
DFSG-30-0001
Part NumberDFSG-30-0001
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial, Horizontal - Corner Terminals
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
DFSG-30-0001 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package30
ManufacturerSchurter Inc.
SeriesDFSG
PackagingBulk
Part StatusActive
Current Rating (Amps)3A
DC Resistance (DCR)165mOhm
Ratings-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.181" L x 1.181" W (30.00mm x 30.00mm)