CMLE063T-R24MS1R197
CMLE063T-R24MS1R197
Part NumberCMLE063T-R24MS1R197
Detailed Description
CMLE063T-R24MS1R197 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesCMLE063T
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance240nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)35A
Current - Saturation32A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.19mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)