CMLE063T-1R5MS
CMLE063T-1R5MS
Part NumberCMLE063T-1R5MS
Detailed Description
CMLE063T-1R5MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesCMLE063T
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)12A
Current - Saturation14.8A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8.9mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)