CMLE063T-1R5MS
CMLE063T-1R5MS
Part NumberCMLE063T-1R5MS
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CMLE063T-1R5MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesCMLE063T
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreMetal
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)12A
Current - Saturation14.8A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8.9mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)