CMLE063T-R12MS0R657
CMLE063T-R12MS0R657
Part NumberCMLE063T-R12MS0R657
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CMLE063T-R12MS0R657 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesCMLE063T
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreMetal
Inductance120nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)40A
Current - Saturation42.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)0.65mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)