CMLE063T-1R0MS
CMLE063T-1R0MS
Part Number CMLE063T-1R0MS
Description FIXED IND 1UH 16A 6.5MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 1µH Unshielded Inductor 16A 6.5mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CMLE063T-1R0MS - Product Attributes
Datasheet CMLE063T Datasheet
Standard Package 1000
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series CMLE063T
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Metal
Inductance 1µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 16A
Current - Saturation 14A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 6.5mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)