CM6350R-683
CM6350R-683
Part NumberCM6350R-683
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CM6350R-683 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesCM6350R
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency68µH @ 10kHz
Current Rating (Max)4.2A
DC Resistance (DCR) (Max)10mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Height (Max)0.210" (5.33mm)